ПВЦ дрво пластика Профил производствена линија

 • Името на брендот: JBD
 • Мини количина за нарачка: 1 СЕТ
 • Порт: Кингдао
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Тема: Дизајн со концептот на модата, елегантен и умерено
 • Време на испорака: придржува на договорот
 • детали за производот

  Тагови производ

  Вовед 

  WPC PE PVC (дрво пластика) профил истиснување линија главно се користи во екструдирање врата и прозорец профил, прозорец праг, дрво пластика внатрешна декорација профил, дрво пластика профилот за надворешна декорација, итн. За diffrent пресек површина и умре главата, близнак паралелно (конусна) завртка екструдер на diffrent specifictions можат да бидат избрани заедно со соодветните вакуум маса калибрирање .haul исклучите единицата, сечење единица, tilter ... итн.

  апликација 

  Врз основа на 12 години истражување и развој, нашата компанија има богато искуство на дрво пластика истиснување поради нашите пионерски технологија и придонес за индустрија centrol владата на Кина даде посебна поддршка за нашата компанија Ние сме биле почестени како лидер на тимот на технологија WPC развој во Кина од 2008 година нашата машина може да се справи со прав и гранули во исто време не постои потреба меша тоа чини помалку на инвестицијата машина и енергија Имаме развиена единица формула која дава повеќе дрво во прав додаде во можност да се користи 100% рециклиран материјал од производите изгледа како дрво стабилен во сонцето и надворешна употреба на

  карактеристики

   1.png  2.png

  3.png

  спецификација

  екструдер модел SJZ55 / 110 SJZ65 / 132 SJZ80 / 156 SJZ92 / 188
  Главниот мотор моќност (kW) 22 37 55 110
  ширина на производот (мм) Макс. 240 Макс. 240 Макс. 300 Макс. 600 Макс. 900 Макс. 1200
  Haul-оф брзина (m / min) 0-5 0-5 0-5 0-3 0-2,5 0-5
  Излез (kg / h) 180 180 180 220 220 500

  Процес 

  啊 .png

  производи Карактеристики

                 10.png               9.png

  11.png

  12.png

  Главната примена е за дрво послужавник, затворен и отворен кат, и надвор декорација, и така натаму.

  Ако се проверка на Кина ПВЦ дрво пластика производство профил линија, цена, трошоците за продажба, или PDF, Ве молиме слободно контактирајте со нас, ние сме една од водечките ПВЦ дрво Пластични Профил производствена линија, молк профили машини, ПВЦ производители на дрво машини и добавувачи.


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !