ПВЦ дрво пластика врата одбор производствена линија

 • Името на брендот: JBD
 • Мини количина за нарачка: 1 СЕТ
 • Порт: Кингдао
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Тема: Дизајн со концептот на модата, елегантен и умерено
 • Време на испорака: придржува на договорот
 • детали за производот

  Тагови производ

  Вовед:

  Уредот користи специјално дизајнирани конусна двојни завртка екструдер, DC-брзина на преснимување со увезени контрола на температурата инструменти. Тоа има предности на широк опсег на регулација на брзината, прецизна контрола на температурата, удобен и сигурна работа. На помошни машини е формирана од страна на единицата за вакуум форма-формирање, цртање машина, машина и материјално-вршење рамка за сечење. опремени големи принудени системот за ладење грантисти на поставување ефекти на профилот материјали. Роботот-тип цртање машина усвојува точни опрема мотор и inventer која се карактеризира со парична казна структура, силна и стабилна цртање ability.etc. машина за сечење е опремен со веродостојни и точни работи ефекти. Движните количка и специјални заштитни гумени слој се во прилог на материјално-вршење рамка, што придонесува за основаноста на не-носи и лесно ракување. На помошна единица е контролиран од страна на компјутерски контролирана програмабилни систем или други домашни познати контролирани програмабилни систем или други домашни познати контролори, што доведува до контрола постојаност и стабилност.

  карактеристики:

  Оваа производна линија има високо сигурен со голема моќност долг живот на главните електрични делови се увезуваат опрема производи кои се произведени има Ширина: 500-1000mm дебелина: 20-40mm мазна површина слој по елегантен изглед е идеален декорација материјал

  спецификација

  модел JBD600 JBD800 JBD1000 JBD1250
  Макс. Ширина на производ (mm) 600 800 1000 1250
  екструдер модел SJZ80 / 156 SJZ80 / 156 SJZ92 / 188 SJZ92 / 188
  Макс. Истиснување капацитет (kg / h) 360 360 600 600
  Екструдер моќност (kW) 55 75 110 132
  Вода за ладење (m³ / h) 12 13 15 18
  Компримиран воздух (m³ / min) 0.5 0,6 0.8 1

  Процес 

  1.png

  производи Карактеристики

       3.png      4.png

  2.png

  Дрво пластика пена одбор е главно се користи во ѕид одбор, обвивка, платформа одбори, пакување и логистика, со комбинација на палети, изградба граѓа, складирање лавици, исто така прави и декоративни граници, огради, скалило огради и така натаму.

  Ако се проверка на Кина ПВЦ дрво пластика линија за производство врата одбор, цена, трошоците за продажба, или PDF, Ве молиме слободно контактирајте со нас, ние сме една од водечките ПВЦ дрво пластика врата одбор производствена линија, врата одбор производствена линија, ПВЦ врата одбор Производство производители и добавувачи линија.


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !