ЈП Hollow Мрежа лист производствена линија

 • Името на брендот: JBD
 • Мини количина за нарачка: 1 СЕТ
 • Порт: Кингдао
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Тема: Дизајн со концептот на модата, елегантен и умерено
 • Време на испорака: придржува на договорот
 • детали за производот

  Тагови производ

  Вовед:

  ЈП шупливи профилот на состојба експонати екстремно висока пропустливост на светлина. Овој производ е отпорна на временските услови, оган, влијание, и е со мала тежина, изолира топлина, и е отпорен на УВ зраци. Некои од многуте апликации вклучуваат светла, оранжерии, внатрешни декор, звук бесплатен панели и рекламни паноа.

  ЈП шупливи профилот на состојба е лесен, влијание и отпорни на масло, и водоотпорен. Апликации вклучуваат пакување контејнери, дисплеј панели, предмети секојдневна употреба, канцелариски материјал, и заштитна амбалажа за градежни материјали. ПП може да се формираат во било која форма и видот на производот како што се кутии промет, компонента кутии и пластични партиции. Ова е одличен материјал широко се користи за заштита на електронски делови.

  спецификација:  

  Главната техничка спецификација 

  екструдер Спецификација SJ120 SJ100
  производи Ширина 2100mm 1220mm
  производи Дебелина 2-8mm 2-8mm
  Главната Моќност на мотор 132kw 110kW
  Капацитет (макс.) 350 килограми / h 200kg / h

  Главната техничка спецификација 

  екструдер Спецификација SJ120, SJ45 SJ100, SJ45
  производи Ширина 2100mm 1300mm
  производи Дебелина 4-40mm 4-40mm
  Главната Моќност на мотор 185kw / 22kw 132kw / 22kw
  Капацитет (макс.) 450kg / h 300kg / h

  Кингдао Jinbei Машини копродукции, Ltd е сеопфатна корпорација интегрирање на научно истражување и развој, производство, технолошки иновации (консултации), производство и маркетинг. Ние се поправи на развој на "стојат од страна на квалитет, развој на технологијата, обичаи првиот" од основањето на компанијата. Нашата компанија го лоцира во прекрасниот град Кингдао, удобен сообраќај и убава глетка ни е потребно развој предност. Со голема поддршка на голем број клиенти и пријатели, нашата компанија се развива брзо и формираше група компанија со научно истражување, производство, трговија и дебагирање. Ние ги почитуваме знаење, апсорбира таленти и ги стави на важни позиции. Ние се висока технологија; строги тестирање, како насока на развој, има развиено многу видови на пластични линија за производство , како што се пластични машина одбор / лист ,пластична цевка машина ,пластични профил машина ,WPC машина ,пластични машина за рециклирање , итн
  Со сите вработени, генерален менаџер искрено поздрави сите пријатели да ја посетите!

  Ако се проверка на Кина ЈП шупливи линија за производство мрежа на состојба, цена, трошоците за продажба, или PDF, Ве молиме слободно контактирајте со нас, ние сме една од водечките Hollow Мрежа лист производствена линија, пластични линија за производство, Мрежа лист Производство производители линија и добавувачи.


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !